Leasing na samochód używany

Leasing na samochód używany

Przedsiębiorcy bardzo często będą sobie zadawali pytanie, które będzie dotyczyło wyboru auta w leasingu. Do dyspozycji mamy wiele firm, które oferują pojazdy w ramach takiej umowy, ale nie zawsze jesteśmy przekonani do końca, czy chcemy kupić samochód nowy, czy też używany. Na pewno auto wzięte w leasing to będzie bardzo duża odpowiedzialność. Musimy przecież mieć jakieś zabezpieczenie finansowe, abyśmy mieli pewność, że przez kolejne miesiące jesteśmy w stanie spłacić pojazd. Jeżeli już jednak zdecydujemy się na ofertę konkretnej firmy leasingowej, to czy na pewno mamy pewność, że rozmawiamy ze specjalistami? Jak zweryfikować jakość pojazdu? Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiej oferty, która jest ceniona przez innych przedsiębiorców. Powinna być rozpoznawalna w całej branży, a więc wśród firm konkurencyjnych. Jeżeli chodzi o samochody używane i nowe, to obydwa rozwiązania będą miały plusy i minusy. Na pewno jednak sam leasing auta będzie dobrym rozwiązaniem, bo to bardziej opłacalne.

Czy stać nas na pojazd nowy?

Osoby, które dysponują dużą ilością gotówki, mogą co miesiąc bez żadnego problemu spłacać każdą ratę kredytową albo w ramach leasingu na auto na pewno nie będą się przejmowały takimi wydatkami. W takiej sytuacji możemy się skusić nawet na najnowsze prześliczna Audi A7, które jest samochodem wyjątkowo eleganckim i w przypadku biznesmenów będzie się prezentować idealnie w przestrzeni publicznej, promując markę danej firmy. O swój wizerunek trzeba dbać. Okazuje się jednak, że dla mniej zamożnych inwestorów także są dobre rozwiązania takie jak leasing konsumencki. To, że kupujemy pojazd, który był już używany, nie znaczy, że nie będzie on dobrze się sprawować na drodze. Przed zakupem należy tylko skontaktować się za specjalistą, który oceni stan techniczny pojazdu. Powinniśmy także wybierać te oferty, które gwarantują nam dostęp do autoryzowanego dealera. Opłata wstępna może być trochę wyższa, ale na pewno docelowo to się opłaci.

Co sprawdzić przed podpisaniem umowy leasingowej?

Do takiej transakcji oczywiście warto się dokładnie przygotować. Jeśli chodzi o leasing aut używanych, to powinniśmy wiedzieć, jaki będzie w tej sytuacji maksymalny wiek pojazdu, a także, w jaki sposób będą wystawiane faktury. Do tego powinniśmy właśnie sprawdzić bardzo szczegółowo sprzedawcę. Najbardziej praktyczny będzie wybór dilera lub komisu. Niezbędna będzie także wycena rzeczoznawcy. Trzeba także brać pod uwagę leasing samochodów używanych sprowadzonych z innych krajów należących do Unii Europejskiej. Tak więc, jeżeli chodzi o wiek takiego pojazdu, to ogólnie przyjmuje się, że to nie powinny być samochody starsze aniżeli cztero lub maksymalnie sześcioletnie. W sferze wystawiania faktur warto skonsultować taką transakcję z dobrą firmą księgową. Najlepiej, gdy będziemy mieli możliwość wystawienia pełnej faktury VAT w wysokości 23%. Jeżeli będą spełnione wszystkie te warunki, to leasing auta używanego będzie można uznać wstępnie za transakcję dopiętą.

Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *