Dlaczego warto wziąć auto w leasing?

Dlaczego warto wziąć auto w leasing?

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, coraz częściej decydują się na wzięcie auta w leasing. Nie da się ukryć, że jest to bardzo korzystna forma finansowania zakupu samochodu, nie ma zatem czemu się dziwić, że przedsiębiorcy korzystają z tej opcji, szczególnie, jeśli chcą mieć w posiadaniu bardziej luksusowe auto, jak np. Audi A8.

Zanim jednak zdecydujesz się na leasing samochodu, zastanów się nad wszelkimi aspektami rozliczeń tego rozwiązania. W tym i kolejnych artykułach poruszymy najważniejsze tematy. Mamy nadzieję, że odpowiedzi w nich zawarte pomogą Ci podjąć odpowiednie decyzje.

Leasing operacyjny jedną z opcji

Ci z Was, którzy zastanawiają się nad wzięciem Audi Q3 w leasing powinni wiedzieć, że mają dwie możliwości: leasing operacyjny lub finansowy. Czym jest ten pierwszy? O tym napiszemy poniżej.

Leasing operacyjny w polskim prawie przyjmuje postać usługi. Oznacza to, że przedsiębiorca tak jakby wynajmuje od firmy leasingowej samochód, jednak to ona cały czas pozostaje właścicielem auta. Współpraca obu podmiotów polega na tym, że przedsiębiorca do firmy leasingowej wpłaca tzw. czynsz inicjalny, czyli opłatę wstępną, która uprawnia go do poruszania się pojazdem. Następnie opłaca comiesięcznie wystawione przez leasingodawcę faktury przez cały okres trwania umowy. Po jej zakończeniu może wykupić samochód za określoną kwotę – najczęściej określony procent wartości auta. Jak zatem widać jest to jedna z lepszych opcji dla tych, których nie stać na kupno nowego służbowego auta, a potrzebują go do normalnego funkcjonowania rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *