Leasing – wybrać auto nowe czy używane?
Dzisiejszy artykuł ma na celu odpowiedź na kolejne z pytań, które bardzo często zadają sobie przedsiębiorcy myślący o leasingu. Jaki typ samochodu wybrać – nowy czy używany? Jak można się spodziewać oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Mamy nadzieję, że ten wpis pozwoli rozwiać Wasze wątpliwości, dzięki czemu będziecie w stanie wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.
Używany = wysokie wymagania firm leasingowych
Wielu przedsiębiorcom marzy się piękne Audi A7, niewielu, szczególnie początkujących, stać na takie cacko. Jak zatem można się spodziewać, szukają rozwiązania, które pozwoli im nabyć wymarzony samochód. Jedną z opcji jest leasing. Tutaj należy podkreślić, że najlepszą opcją, jeśli przedsiębiorca będzie chciał odliczyć sobie podatek VAT jest wzięcie faktury, w której ten wynosi 23%. Tylko w tym wypadku będzie mógł dokonać odliczeń. Ale nie o tym chcieliśmy dziś pisać. Wróćmy zatem do odpowiedzi na pytanie – nowy czy używany?
W praktyce wygląda to tak, że firmy leasingowe oferują przedsiębiorcom zarówno nowe, jak i używane samochody. Nie da się jednak ukryć, że wybierając samochód używany, leasingobiorca musi liczyć się z większymi wymaganiami, jakie będzie stawiał wobec niego leasingodawca. Zaczyna się od wyższej wyceny, za którą przedsiębiorca bardzo często musi zapłacić z własnej kieszeni. Kolejnym aspektem jest “kupno” samochodu od autoryzowanego dealera, co oznacza kolejne wyższe koszty, nie mówiąc już o znacznie wyższej opłacie wstępnej. Do tych opłat wstępnych należy również doliczyć koszty przeglądów, czy napraw, których nie pokrywa gwarancja. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że firmy leasingowe godzą się na finansowanie zakupu auta, która ma maksymalnie 5 lat. Warto jednak podkreślić, że także nie wszystkie.
Jak zatem widać powyżej, jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chciałby w leasing wziąć używane Audi A7, dobrze się nad tym zastanów. Po przeliczeniu wszystkich kosztów może okazać się, że lepiej jeździć nowym samochodem.