Dlaczego leasing jest lepszą formą finansowania niż kredyt bankowy?

Dlaczego leasing jest lepszą formą finansowania niż kredyt bankowy?

Rozpoczynając działalność, wielu przedsiębiorców chciałoby  w jak najkrótszym czasie pozyskać środki na zakup samochodu służbowego, który w wielu firmach jest niezbędnym narzędziem pracy. Jest to moment, w którym zaczynają zastanawiać się nad możliwościami finansowania zakupu. W grę oczywiście wchodzi kredyt bankowy i leasing. Dziś chcemy przedstawić argumenty, które pokażą Wam, żę Leasing Audi A6 lub innej marki samochodu jest korzystniejszy, niż kredytowanie jego zakupu w banku.

Korzyści finansowe na pierwszym miejscu

Nie bez znaczenia jest fakt, że na rynku jakiś czas temu pojawiła się opcja leasingu. Okazuje się, że często po przeliczeniu kosztów, jak i rozważeniu wszystkich za i przeciw, właśnie ta forma finansowania jest o wiele korzystniejsza od znanego wszystkim kredytu bankowego. Dlaczego? Przede wszystkim przedsiębiorca po upływie umowy leasingowej może, ale nie musi wykupywać auta na własność. Biorąc kredyt nie ma możliwości oddania samochodu, co więcej – nie ma również możliwości jego amortyzacji, jeśli jego wartość przekracza 20 tys. euro.

Warto podkreślić również, że leasing jest elastyczniejszą formą finansowania. Klient może z firmą, która podpisuje z nim umowę ustalić wysokość rat, czy też cenę późniejszego wykupu samochodu. Przy kredycie bankowym trzeba trzymać się sztywno ustalonych reguł. Przy leasingu klient może wybrać czy chce płacić mniejsze raty i potem wyższą kwotę wykupu, czy odwrotnie – wyższe raty i mniejszą kwotę wykupu samochodu. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala dostosować umowę do aktualnych możliwości finansowych przedsiębiorcy.

Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *