Oferty kredytu samochodowego

Oferty kredytu samochodowego

Gdy już zdecydujemy się zaciągnąć kredyt samochodowy oprocentowanie jest jednym z najważniejszych czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę.

Banki mają do zaproponowania dwa rodzaje oprocentowania. Stałe polega na tym, że przez cały okres spłacania kredytu mamy gwarancję, że nasze raty będę tej samej wysokości. Przy tego rodzaju oprocentowaniu znany jest też z góry całkowity koszt kredytu. W przypadku kredytów samochodowych mamy do czynienia z oprocentowaniem zmiennym. Różni się on od kredytu gotówkowego jeszcze kilkoma cechami. Warto się nim zainteresować choćby dlatego, że jest niżej oprocentowany. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że kredyt samochodowy nie jest przeznaczony jedynie na zakup aut osobowych, można go także przeznaczyć na kupno ciężarówki, motoru, a nawet quada czy przyczepy.

Dlatego, gdy jesteśmy zdecydowani na zakup któregoś z tych pojazdów to kredyt samochodowy będzie bardziej korzystny. W sytuacji, gdy na przykład część kredytu chcemy przeznaczyć na inny cel, musimy zdecydować się na gotówkowy. Więcej szczegółowych informacji uzyskamy, gdy skorzystamy z narzędzia internetowego, jakim jest kalkulator rat kredytu samochodowego. Możemy go znaleźć na stronach banków lub innych związanych z bankowością i finansami. Niektóre z kalkulatorów pozwalają nie tylko obliczyć wysokość rat, ale też porównać oferty kredytów różnych banków.

Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *