Ubezpieczenie GAP dodatkową formą zabezpieczenia podczas leasingowania samochodu

Ubezpieczenie GAP dodatkową formą zabezpieczenia podczas leasingowania samochodu

Biorąc pod uwagę poprzedni artykuł, w którym pisaliśmy o kradzieży lub zniszczeniu samochodu, dziś chcemy podpowiedzieć Wam, jak zabezpieczyć się na wypadek powyższych sytuacji. Wielu przedsiębiorców korzysta z rozwiązania, o którym będziemy dziś pisać, dzięki czemu leasing ich wymarzonego Audi A5 staje się dla nich bezpieczniejszy. Chcecie dowiedzieć się, jak dodatkowo się zabezpieczyć? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Czym jest ubezpieczenie GAP i co daje leasingobiorcy?

Wspomniane powyżej ubezpieczenie to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub całkowitego zniszczenia pojazdu leasingowanego. Guaranteed Auto Protection, bo tak nazywa się wspomniana ochrona ma kilka postaci. Zapoznacie się z nimi i wybierzcie to rozwiązanie, które będzie dla Was najkorzystniejsze.

GAP fakturowy jest to różnica pomiędzy kwotą, jaka widnieje na fakturze leasingowej, a wysokością odszkodowania, jakie wypłacane jest z tytułu opłaconego ubezpieczenia AC.

GAP finansowy, choć podobny do fakturowego różni się tym, że pokrywa różnicę pomiędzy pozostałymi do opłacenia ratami wynikającymi z umowy, a wartością odszkodowania AC. Obliczany jest na dzień wypłacenia AC.

I pozostał ostatni rodzaj ubezpieczenia – GAP indeksowany. Wysokość wypłaconego odszkodowania to z góry ustalony procent, który oblicza się na podstawie ubezpieczenia podstawowego.

Wiele firm leasingowych oferuje podczas podpisania umowy tę formę dodatkowego zabezpieczenia. Należy podkreślić, że leasingobiorca nie odczuwa jego opłacania, ponieważ zazwyczaj to jest doliczana do rat leasingowych. Warto rozważyć taką możliwość, ponieważ dodatkowe kwoty do zapłacenia są niewielkie, a korzyści wynikające z GAP ogromne. Należy mieć to na uwadze szczególnie teraz, kiedy samochody są nagminnie kradzione. Nie można również wykluczyć, że nie dojdzie do wypadku, w którym ucierpi nie tylko kierowca, ale również samochód. Dzięki wspomnianemu ubezpieczeniu będzie on odpowiednio zabezpieczony.

Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *